Warning: include(actions.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/k/o/u66068/public_html/pojazdne-regale.php on line 1

Warning: include(actions.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/k/o/u66068/public_html/pojazdne-regale.php on line 1

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'actions.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/lib/php') in /www/k/o/u66068/public_html/pojazdne-regale.php on line 1
Pojazdné regále | posuvné regále | mobilné regále - vybavenie skladov

Pojazdné regále

Pojazdné regále sa niekedy označujú ako posuvné alebo mobilné regále. Najvýznamnejším prínosom pojazdných regálov je úspora miesta. Pomocou týchto regálov možno usporiť aj viac ako 50% skladového priestoru, to znamená o viac ako 100% nárast úložnej plochy. Vo väčšine prípadov stačí iba jedna obslužná ulička a regálové zostavy sa presúvajú podľa potreby po koľajniciach.
Policové regále nachádzajú svoje využitie v archívoch, kde zabezpečia dostatok úložného miesta, plné využitie priestoru pre skladovanie a zároveň ľahkú obslužnosť. Vo veľkých priestoroch sú pojazdné regále zostavované do jednotlivých blokov.

Váš dopyt môžete zaslať na tento e-mail:  pojazdne@e-regaly.sk
Pojazdné regále  Pojazdné regále  Pojazdné regále 

Použitie

Najbežnejším využitím pojazdných policových regálov je ukladanie šanónov a dokumentácie. Na tieto účely sa používajú regále o hĺbke 600 alebo 800 mm, čo umožňuje obojstranné zakladanie. Doplnkovo sa po stranách bloku pojazdných regálov uplatňujú regále o hĺbke 300 alebo 400 mm pre jeden rad šanónov.
Krátke regále do 2000 mm je možné vybaviť len madlom a presúvať tak podvozky ťahom. Pre dlhšie regále a väčšie bloky sa volí pohon pomocou volantu (alebo ružice) s prevodom.
Pre skladovanie iných materiálov, je možné pojazdné regále vybaviť o doplnky, ako sú rôzne deliče a priehradky, alebo plastovými debnami a prepravkami.


Pojazdné regále  Pojazdné regále  Pojazdné regále 

Konstrukčné riešenie

Pojazdný regál sa skladá z regálovej nadstavby, podvozku a koľajníc. Tieto pojazdné regále sa zostavujú do jednotlivých blokov.
Regálovú nadstavbu tvorí profesionálny regálový systém, ktorý je pevne spojený s podvozkom, čím vzniká kompaktný celok. Policová nadstavba môže mať predné a zadné zakrytie, ktoré môže byť z plechu (ako pozinkovaného, tak lakovaného) alebo z laminovanej drevotriesky v požadovanom dekore.
Podvozok je tuhý zvarenec z oceľových profilov. Súčasťou podvozku je zároveň pohon, ktorý prenáša krútiaci pohyb volantu cez prevody na kolesá. Výsledkom je lineárny pohyb podvozku po koľajniciach.
Koľajnice sú pevne spojené s podlahou. Ich dĺžka je určená veľkosťou bloku regálov. V závislosti na dĺžke regálu a nosnosti podlahy je daný počet koľajníc a ich vzájomná poloha. Jedna z koľajníc je vždy vodiaca a jej cieľom je zabezpečiť, aby pojazdný regál nešiel do strany.


Pojazdné regále  Pojazdné regále  Pojazdné regále 

Podlaha

Pri budovaní nových podláh skladových priestorov je vhodné uloženie koľajníc na základový betón a ich zaliatie finálnom betónovým poterom podlahy. Zaliatie betónovým poterom je vykonané do výšky hornej hrany koľají a koľaje sú tak zabudované v podlahe.
Pri existujúcich podláh je niekoľko možností. Pre zabudované koľaje je nutné vyfrézovať drážky, ktoré sa po uložení koľají zalejú betónom.
Bežným riešením je jednoduché uloženie koľajníc na podlahe, nevýhodou sú prekážajúca výška koľajníc, ktorá je cca 20 až 30 mm. Preto sa koľajnice pripevnia nájazdovými klinmy, ktoré tvoria plynulý prechod koľajníc (napr. pre manipulačné vozíky).
Vhodné je vyplniť priestor medzi koľajnicami a podlahou z drevotrieskových dosiek a následne pokryť napr kobercom.



Rýchly dopyt pojazdných regálov

Pomocou nižšie umiestneného formulára môžete zaslať rýchly dopyt pojazdných regálov. Ak chcete, aby Vás niekto z našej firmy kontaktoval pre upresnenie dopytu, zadajte svoj e-mail alebo telefónny kontakt a odošlite prednastavený text. Môžete tiež zadať vlastné požiadavku tým, že prepíšete prednastavený text.