Warning: include(actions.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/k/o/u66068/public_html/paletove-regale.php on line 1

Warning: include(actions.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/k/o/u66068/public_html/paletove-regale.php on line 1

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'actions.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/lib/php') in /www/k/o/u66068/public_html/paletove-regale.php on line 1
Paletové a priehradové regále | Drive in - vybavenie skladov

Paletové regále

Paletové regále, ako názov napovedá slúžia na skladovanie paletového tovaru a to pre najbežnejšie EUR palety, tak aj pre atypické palety. Paletové regále nájdu svoje uplatnenie predovšetkým v logistických centrách a skladoch, na manipuláciu s paletami sa používajú vysokozdvižné vozíky a retraky.
Základnými nosnými prvkami paletových regálov sú rám a nosníky. Rám tvorí profilované stĺpy z pevnostnej ocele spojené k sebe diagonálami, ktoré vymedzujú potrebnú hĺbku regálu. Pre samotné zakladanie paliet sú určené nosníky, jeden pár nosníkov vytvára ukladaciu úroveň - pre určitý počet paliet v závislosti na dĺžke nosníkov a typu paliet.

Váš dopyt môžete zaslať na tento e-mail:  paletove@e-regaly.sk
Paletové regále  Paletové regále  Paletové regále 

Pre štandardné EUR palety postačia klasické paletové regále (niekedy nazývané tiež priehradové regále). V základnom prevedení sú opatrené nástrekom práškovej vypaľované farby v odtieňoch - modrá pre rámy a oranžová pre nosníky. Ďalšie možné povrchové úpravy - celý paletový regál pozinkovaný, alebo pozinkované rámy a lakované nosníky (najčastejšie v žltej farbe).
Nosníky sa vyrábjú vo viacerých variantoch, podľa dĺžky a požadovanej nosnosti. Podľa počtu ukladacích úrovní v paletovom regáli a celkovej hmotnosti paliet sa rámy tiež dodávajú s príslušnou nosnosťou a výškou. Pre EUR palety sa najlepšie hodia nosníky s dĺžkou 2700 mm alebo 1840 mm, ktoré dovoľujú uloženie 3 respektíve 2 paliet vedľa seba. Rámy majú štandardnú hĺbku 1100 mm, medzi najviac dodávané patrí výšky rámov 3000 mm a 5000 mm. Pri požiadavke väčšej hĺbky regálu sa rámy spájajú do takzvaných trojrámov, ktoré môžu mať hĺbku až 2 m.
Paletové regále sa hodia do všetkých druhov prevádzok - ideálne prostredie je vnútri budov, ale uplatnenie nájdu aj chladiarenských a mraziarenských halách alebo s krycou strieškou môžu byť použité aj vo vonkajšom prostredí. Podľa použitého manipulačného prostriedku je nutné zvoliť šírku, obslužné uličky a rozmiestnenie samotných paletových regálov.

  • Modulová stavebnica kovového regálu
  • Výška regálov od 2000 do 12000 mm
  • Výškové prestavenie nosníkov po 50 alebo 75 mm
  • Štandardné dĺžky nosníkov 1000, 1840, 2700, 3300 a 3600 mm
  • Štandardné hĺbky regálov 800, 1000, 1100 a 1200 mm
  • Nosnosti až do 4800 kg na 1 paletu

Paletové regále  Paletové regále  Paletové regále 

Doplnky k paletovým regálom

Širšie využitie získajú paletové regále pri použití doplnkov. Medzi najčastejšie doplnky patria ochrany rámov (chráni rámy pred poškodením nárazom), dorazy pre palety (zabraňujú prepadnutiu palety pri nesprávnom uložení), priečniky pod palety (pod palety uložené naprieč, alebo nedostatočne nosnej palety) a policové výplne (tie môžu byť z drevotrieskovej dosky , profilovaného plechu).
Ďalšie doplnky umožňujú skladovať v paletových regáloch napr. sudy alebo bubny s káblami, pod atypické palety je možné dodať špeciálne roznášacie rámčeky.


Paletové regále  Paletové regále  Paletové regále 


Rýchly dopyt paletových regálov

Pomocou nižšie umiestneného formulára môžete zaslať rýchly dopyt paletových regálov. Ak chcete, aby Vás niekto z našej firmy kontaktoval pre upresnenie dopytu, zadajte svoj e-mail alebo telefónny kontakt a odošlite prednastavený text. Môžete tiež zadať vlastné požiadavku tým, že prepíšete prednastavený text.